Ο Λέον Μπείλι
13/12/2017 • 18:19
O Παπασταθόπουλος πανηγυρίζει
12/12/2017 • 23:35

Επιτέλους νίκη για την Ντόρτμουντ με πρωταγωνιστή τον Σωκράτη, «γκέλα» για τη Λειψία

Η Μπορούσια Ντόρτμουντ κατάφερε να επιστρέψει στις νίκες μετά από πέντε ανεπιτυχή αποτελέσματα καθώς επικράτησε 2-0 της Μάιντς σε αντίθεση με τη Λειψία που έμεινε στο 1-1 κόντρα στη Βόλφσμπουργκ.

O Δώνης πανηγυρίζει.
11/12/2017 • 16:07
Ο Νίκλας Φούελκραγκ
10/12/2017 • 18:24

Πλησίασε στην εξάδα το Αννόβερο

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό στο Αννόβερο, που επικράτησε με 2-0 της Χοφενχάιμ και την πλησίασε στον έναν βαθμό στην έκτη θέση που οδηγεί στην Ευρώπη.

Kολωνία - Φράιμπουργκ
10/12/2017 • 17:10

Επική ανατροπή από την Φράιμπουργκ μέσα στην Κολωνία

Η Κολωνία προηγήθηκε με 3-0 στο 29’ και έδειξε ότι "καθαρίζει" το ματς με την Φράιμπουργκ, αλλά οι φιλοξενούμενοι όχι μόνο κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσια με 3-3, κάνοντας μια εκπληκτική επιστροφή, αλλά ολοκλήρωσαν την ανατροπή στις καθυστερήσεις του ματς.

Οι Παπαδόπουλος και Γκόμεζ
10/12/2017 • 13:52
O Πέτερ Στέγκερ
10/12/2017 • 13:36

Ανέλαβε τη Ντόρτμουντ ο Στέγκερ

Ο Πέτερ Στέγκερ είναι ο νέος τεχνικός της Ντόρτμουντ, καθώς ανακοινώθηκε και παρουσιάστηκε επισήμως από τη γερμανική ομάδα το μεσημέρι της Κυριακής.

O Πέτερ Μπος
10/12/2017 • 12:40
O Στάρκε
09/12/2017 • 22:50

Κατοστάρησε ο Στάρκε της Μπάγερν

Ο Τομ Στάρκε είχε σταματήσει το ποδόσφαιρο αλλά το πρόβλημα με τους τερματοφύλακες της Μπάγερν Μονάχου φέτος τον ώθησε να φορέσει ξανά γάντια και να επιστρέψει στην ενεργό δράση.

Γκλάντμπαχ-Σάλκε
09/12/2017 • 21:25
O Aρτούρο Βιδάλ
09/12/2017 • 18:40

Συνέχισε με νίκη η Μπάγερν, κατρακύλα για Ντόρτμουντ

Η Μπάγερν Μονάχου πέρασε από την έδρα της Άιντραχτ Φρανκφούρτης με 1-0 και αύξησε στο +8 την διαφορά από την Λειψία που έμεινε στο 2-2 με την Μάιντζ. Ηττα- σοκ για την Ντόρτμουντ που είδε την Βέρντερ Βρέμης να παίρνει μεγάλο διπλό, στο 0-0 έμειναν Αμβούργο και Βόλφσμπουργκ.

13/12/2017 • 09:13